Podwójnie zaślepione, wieloośrodkowe, randomizowane badanie fazy III, oceniające skuteczność i bezpieczeństwo stosowania atezolizumabu lub placebo w skojarzeniu z chemioterapią opartą na związkach platyny w leczeniu neoadjuwantowym u pacjentów z operacyjnym niedrobnokomórkowym rakiem płuca w stopniu II, IIIA, lub- w wybranych przypadkach- w stopniu IIIB

  • Nowotwór
  • Rak płuca
  • Niedrobnokomórkowy rak płuca
Należy pamiętać, że status rekrutacji do badania w danym ośrodku może różnić się od ogólnego statusu badania, ponieważ niektóre ośrodki badawcze mogą prowadzić rekrutację wcześniej niż inne.
Status badania:

Aktywne, nie rekrutuje

To badanie jest prowadzone w
Miasta
  • Gdańsk
  • Kraków
  • Warszawa
Identyfikator badania:

NCT03456063 GO40241

      Znajdź lokalizacje badania

      Poniższe informacje pochodzą z publicznie dostępnej strony internetowej ClinicalTrials.gov. Informacje te zostały zredagowane w celu ułatwienia ich zrozumienia wśród pacjentów.

      Poniższe informacje pochodzą z publicznie dostępnej strony internetowej ClinicalTrials.gov. Informacje te zostały zredagowane w celu ułatwienia ich zrozumienia wśród pacjentów.

      Results Disclaimer

      Podsumowanie badania klinicznego

      F. Hoffmann-La Roche, Ltd. Sponsor
      Badanie fazy III Faza
      NCT03456063,GO40241 Identyfikator badania
      IMP 1 Atezolizumab, IMP2 Nab paklitaksel Terapie
      Niedrobnokomórkowy rak płuca Choroba
      Oficjalny tytuł

      PODWÓJNIE ZAŚLEPIONE, WIELOOŚRODKOWE, RANDOMIZOWANE BADANIE FAZY III, OCENIAJĄCE SKUTECZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO STOSOWANIA ATEZOLIZUMABU LUB PLACEBO W SKOJARZENIU Z CHEMIOTERAPIĄ OPARTĄ NA ZWIĄZKACH PLATYNY W LECZENIU NEOADJUWANTOWYM U PACJENTÓW Z OPERACYJNYM NIEDROBNOKOMÓRKOWYM RAKIEM PŁUCA W STOPNIU II, IIIA LUB – W WYBRANYCH PRZYPADKACH – W STOPNIU IIIB

      Kryteria kwalifikacji

      Wszystkie Płeć
      ≥ 18 Lata Wiek
      Nie Zdrowi ochotnicy
      Kryteria włączenia
      • Udokumentowany histopatologicznie NDRP stopnia II, IIIA lub – w wybranych przypadkach – IIIB (wyłącznieT3N2) o histologii płaskonabłonkowej lub niepłaskonabłonkowej (Stopień zaawansowania nowotworu określony na podstawie systemu klasyfikacji AJCC (American Joint Committee on Cancer) / UICC (Union Internationale Contre le Cancer), wydanie 8 )
        • Pierwotny NDRP T4 kwalifikuje się do badania wyłącznie na podstawie wielkości guza (> 7 cm). Do badania nie kwalifikują się pacjenci z guzem naciekającym na przeponę, śródpiersie, serce, duże pnie naczyniowe, tchawicę, nerw krtaniowy wsteczny, przełyk, trzony kręgowe, ostrogę oraz z oddzielnymi guzkami nowotworowymi w innym płacie po tej samej stronie.
        • Do badania można kwalifikować pacjentów z NDRP o mieszanej histologii (płaskonabłonkowej i niepłaskonabłonkowej) lub NDRP inaczej niesklasyfikowanym.
        • Pacjentów można kwalifikować do badania na podstawie stopnia zaawansowania klinicznego, ale należy obowiązkowo uzyskać potwierdzenie przedoperacyjnego udokumentowanego zajęcia węzłów stopnia N2 wg oceny śródpiersiowych węzłów chłonnych w odniesieniu do węzłów grupy N2 w badaniu PET ( np. biopsja pod kontrolą TK, bronchofiberoskopia z ultrasonografią wewnątrzoskrzelową (EBUS), mediastinoskopia). Klasyfikacja przedoperacyjna węzłów stacji 5/6 jest opcjonalna.
      • Pacjent na etapie włączenia do badania kwalifikuje się do resekcji R0 z zamiarem wyleczenia
      • Kwalifikacja do schematu chemioterapii opartej na związkach platyny
      • Choroba mierzalna w ocenie badacza na podstawie kryteriów RECIST wersja 1.1
      • Status sprawności 0 lub 1 według klasyfikacji ECOG
      Kryteria wyłączenia
      • Wcześniejsze leczenie nowotworu płuca, w tym chemioterapia lub radioterapia
      • NDRP o histologii niepłaskonabłonkowej z aktywującą mutacją receptora nabłonkowego czynnika wzrostu (EGFR) lub rearanżacją genu kinazy chłoniaka anaplastycznego (ALK)
      • Aktywna lub przebyta choroba autoimmunologiczna lub niedobór odporności, w szczególności, lecz niewyłącznie: miastenia, zapalenie mięśni, autoimmunologiczne zapalenie wątroby, toczeń rumieniowaty układowy, reumatoidalne zapalenie stawów, nieswoiste zapalenie jelit, zespół antyfosfolipidowy, ziarniniak Wegenera, zespół Sjögrena, zespół Guillaina-Barrégo lub stwardnienie rozsiane
      • Idiopatyczne włóknienie płuc, organizujące się zapalenie płuc (np. zarostowe zapalenie oskrzelików), polekowe zapalenie płuc, idiopatyczne zapalenie płuc w wywiadzie lub aktywne zapalenie płuc w przesiewowym badaniu CT klatki piersiowej
      • Ciąża lub karmienie piersią lub zamiar zajścia w ciążę w okresie leczenia w badaniu lub 5 miesięcy po przyjęciu ostatniej dawki atezolizumabu, 30 dni po przyjęciu ostatniej dawki nab paklitakselu, bądź 6 miesięcy od ostatniej dawki pemetreksedu, gemcytabiny, carboplatyny lub cisplatyny

      O badaniach klinicznych

      Co to jest badanie kliniczne? Dlaczego należy rozważyć udział w badaniu klinicznym? Dlaczego Roche prowadzi badania kliniczne?

      Dowiedz się teraz